Diskutim:Departamenti i Gjuhës Gjermane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Departamenti i Gjuhës Gjermane. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Departamenti i Gjuhes Gjermane ne Fakultetin e Gjuheve te Huaja ne Tirane u themelua ne vitin 1992. Sot nummeron nje staf prej 14 mesimdhenesish te brendeshem. Ne vitin 2005-2006 u regjistruan 120 studente. Ne vitin akademik 2006-2007 pranoi 180 studente te rinj. Ky departament eshte departament i vetem qe kryen procesein e kualifikimit te metejshem ne kete fushe ne Shqiperi.