Diskutim:Derek Sherinian

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Derek Sherinian. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kjo ka filluar të bëhet personale por për mua nuk ka problem. Tregom konkretisht se për cilat probleme sintaksore e ke fjalën. Kërkoj sqarimin tënd që të mund ta përmirësoj artikullin. --Λeternus 28 Dhjetor 2008 22:59 (CET)

Formuli i fjalëve[Redakto nëpërmjet kodit]

Formulimi i fjalëve në gjuhën shqipe ka rëndësi më të madhe se qakullimi i përkohëshem i barbarizmave. Në këtë artikull formulimi i fjalëve është jashtë gjuhës shqipe. P.sh. : Sherinian është quajtur "Kaligula i tastierës" nga Alice Cooper, për shkak të stilit të performimit të tij. Pozicionimi është kontra. Këtë e bëjnë shpeshë gazetarët me ndikim nga gjuhët perenimore.--Hipi Zhdripi 28 Dhjetor 2008 23:13 (CET)

Ndoshta për ty është personale, për mua nuk është. Unë e kuptojë, asnjëri këtu nuk është i përsosur.--Hipi Zhdripi 28 Dhjetor 2008 23:15 (CET)

Ke të drejtë. Këtë artikull e kam përkthyer fjalë për fjalë, dhe nuk më kanë rënë në sy këto gabime. Të falemnderit për kujdes. --Λeternus 28 Dhjetor 2008 23:20 (CET)

Nuk është më rëndësi. Aty ku ka edhe mund të bëhen pastrime. E deri atëherë (deri sa të mushet) mushe.--Hipi Zhdripi 28 Dhjetor 2008 23:24 (CET)

Ok, u mundova t'i përmirësoj të gjitha gabimet që i pashë. Nëse e vëren ndonjë gabim tjetër tregom, nëse jo largoje stampën. --Λeternus 28 Dhjetor 2008 23:43 (CET)