Diskutim:Enigma (kthjellim)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Enigma (kthjellim). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
                  Gjeëgjëza

Kur ka dritë e sheh kur sa dritë se sheh

      (Hija)

Një enigem është vetë duhet ta gjesh e kur e gjen ti enigmen e merr vesh

      (Gjeëgjëza)

Ai të mëson ai të tregon ai është në shkollën ku ti shkon gjërat që si di ai ti tregon

      (Mësuesi)

Një patë qafë gjatë duke ikur bënë shamatë

       (Aeroplani)

Mbi dy brigje qëndron shtrirë këmbët n'ujë ngulur mirë përmbi të makinat shkojnë nën të ujrat grumbullojnë

       (Ura)

Të gjithë sa shkojnë me këmbë e coptojnë të gjithë sa vijnë me këmbë e grijn

    (Rruga)
                                    Erisa Rexhepi 4/5 
                                     Mitrovicë Sh.f.m.u
                                      Skenderbeu