Diskutim:Faktoriali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Term i pasakte[redakto tekstin burimor]

Termi faktoriel nuk ekziston ne gjuhen shqipe. Librat e gjimnazit dhe univeristare perdorin termin faktoriali. Perkthyesi duket se se ka perdorur kete koncept.

Vërejtje Irelevante unë do ta konsideroja zhvendosje e panevojshme por jo e dëmshme.--Armend 28 Maj 2010 22:25 (CEST)