Diskutim:Faktoriali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Faktoriali. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Term i pasakte[Redakto nëpërmjet kodit]

Termi faktoriel nuk ekziston ne gjuhen shqipe. Librat e gjimnazit dhe univeristare perdorin termin faktoriali. Perkthyesi duket se se ka perdorur kete koncept.

Vërejtje Irelevante unë do ta konsideroja zhvendosje e panevojshme por jo e dëmshme.--Armend 28 Maj 2010 22:25 (CEST)