Diskutim:Gjitari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Gjitari. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
                   == Titulli ==
                

TEMA:"GJIRATET

Titulli Titulli Titulli
Shembull Shembull Shembull
Shembull Shembull Shembull
Shembull Shembull Shembull

EMRI:ARLIND MBIEMRI:KIQMARI

                    GJITARET-RRUAZOR ME QIME DHE ME GJENDRA QUMESHTORE

Nder krijesat e mbreteris se shtazve,ato që na mahnisin më shumë jan gjitatët.Ato i dallojmë lehtë nga shtazët tjera.Prania e gjendrave që prodhojnë qumshët pra,e gjrndtave të gjirit,i ka dhënë emrin kësaj kl.Të rruazorve.Janë të vetmet shtazë,trupi i të cilve mbujohet me qime e kjo veqori ndihmon në ruajtjen e temperaturës të qendrueshme trupore.