Diskutim:Greqia e lashtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Greqia e lashtë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

qytetrimti grek ishte shume i mire

Roma dhe Greqia kanë qenw dy nga vendet mw tw zhvilluara tw botws asokohe. Greqia ka qenw njw vend I cili u bw shembull nw disa vende, pasi kishte njw model qeverisjeje te mirw. ky model ishte republika aristokrate I cili ndante qytetaret ne 4 shtresa sipas pasuris. Ata paten nje zhvillim te mjaft te madh ne art, kulturw, shkenca