Diskutim:Hasan bej Prishtina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Diskutim:Hasan Prishtina)
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Hasan bej Prishtina. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Hasan bej Prishtina[Redakto nëpërmjet kodit]

Mendoj te volitshme te percillet ne artikullin Hasan bej Prishtina me motivacion shqueshmerine e ketij personazhi historik te bashkelidhur me titullin, gjykuar edhe nga kontekstin ne mesin e te cilit eshte lere, rritur e selitur, formesuar dhe vepruar politikisht. Mjafton kronologjia e jetes se tij per te kuptuar se ne kohen e mevetesimit te shtetit shqiptar ishte ne moshe te pjekur dhe me mindset te formuar nen hyqmin e botekuptimit te te qenet bej. Pra ne respekt me kontekstin historik dhe shquashmerine e lartpermendur, e peshoj me vend te percillet. --S. Saiti (diskutimet) 1 janar 2018 15:15 (CET)