Diskutim:Indi (organ)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Indi (organ). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Indi lidhor

Indet formohen nga nje grup qelizash te cilet kane funksion, ndertim dhe origjine te caktuar. Shkenca qe studion indet quhet HISTOLOGJI.

Indi - organ?[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk mendoj se është e drejt të quhet indi organ - ai formon organe, por nuk është organ vetë.

Indi lidhor[Redakto nëpërmjet kodit]

Indet lidhore sherbejne per te lidhur organe,sisteme organe duke formuar organizmin.