Diskutim:Industria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Industria. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

adam smith nuk eshte industrialiste por eshte nder ekonomiste e pare klasik, ndaj e fshiva rreshtin e pare. I lumshin duart atij qe e riperpunoj kete faqe

A eshte e mundur ta vendosim kategorine e industrise si nje nen kategori e Teknikes ? Kjo e fundit mendoj qe eshte pervete nje nen-kategorie e kategorise Shkencat e Aplikuara. Y

deshira e parë u bo, sa i përket asaj me shkencat e aplikuar ne nuk kemi një kategori të tillë për momentin. nëse paraqitet nevoja mundema në të ardhmen ta krijojm. edhe një këshillë për të ardhmen nënshkuaji diskutimet me --~~~~ e gjen këtu sipra kutisëo se posht kutisë, se kështu bëhen diskutimet më të qarta. tung --bet_0 1 Nëntor 2006 16:48 (UTC)