Diskutim:Jared Fogle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Jared Fogle. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Yes, it has lots of articles in lots of wikis, but many of these articles are created by one American user who call this person in all these articles an "actor". Jared Fogle is definitely not a proper actor. Many of these articles has been already deleted (https://www.wikidata.org/w/index.php?title=Q6159960&action=history ).--Raamaturott (diskutimet) 16 janar 2019 08:20 (CET)

Please go fight this in enwiki. It has a lot more scrutiny there for notability. We accept in sqwiki the articles from other wikis if they have established notability. --1l2l3k (diskutimet) 17 janar 2019 19:39 (CET)