Diskutim:Kisha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Kisha. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kjo pjese eshte shume e mire, por si duket eshte redktuar nga nje ungjillor (reformat/protestant). shpjegimet nuk jane te gjithperfshires. Pikpamja e redaktorit nuk perfshin pikpamjen e plote te Kishes Katolike (Kisha me e perhapur ne bote) dhe te Kishave Orthodokse (Kisha me e perhapur ne Ballkanet).