Diskutim:Letërsia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Letërsia. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Përkufizimi sipas shkrimtarve[Redakto nëpërmjet kodit]

Letersia si letra kur luhet, gjithë lojtarët e dinë me sa letra luhet loja. Letërsia në gjuhën shqipe luhet me 36 letra (p.sh/ piçpirik 52). Fati dhe kujtesa e nxjerrin fituesin e lojës. --Kurreshtja 24 Dhjetor 2009 03:14 (CET)

Upss!!! Kur humb kujtesa mbetet shpirti, me taminë bon Amin edhe ptuh e gjunë letren në sheshë. Prova:

FJALA
----------
Në qafën e hollë te fjalës
një zilkë e ngjyrosur troket;
fryn erë nëpër vite,
zilkën as shpata se pret.

Në ora pesë pesdhjetë
---------------------
NE ORA 5 50 ME THE LAMTUMIR 
LAMTUMIR PER JET
PERSE NUK E DI 
POR DESHIROJ TA DI
MOS NE ZEMREN TENDE
KA ZA VEND TJETER DASHURI
E PREJ ASAJ DITE 
FAQET E MIJA ME LOT
E TE MALLKOJ TY O IDIJOT
KU E LE PREMTIMIN
O DJAL QE MA DHE
JE DUKE E SHKEL
AS PAK SPO E SHE
SE ME DO VEQ MUA 
NE DASHURI U BETOVE
QE I DO TJERAT 
KURR SME TREGOVE
ZOTI TE DENOFT 
QE ME LE TE VETMUAR 
POR MUA EDHE ME SHUM 
NJERIUT TE PA BES
QE I KAM BESUAR 

më shumë... --Kurreshtja 24 Dhjetor 2009 03:16 (CET)