Diskutim:Lista e personaliteteve nga komuna e Podujevës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lista e personaliteteve nga komuna e Podujevës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

komuna e Podujevës ?[Redakto nëpërmjet kodit]

Urgjence! Listes se personaliteteve llapjane te shkences i mungojne dy emra te respektuar: Dr.Tahire Maloku-Gjergji, dr. e shkencave te mjekesise qe nga viti 1997, dhe deri para pak kohe femra e vetme llapjane me graden shkencore te doktorit te shkencave, ndarsa para pak vitesh asaj i eshte bashkangjitur edhe Dr. Myrvete Paqarada, poashtu doktore e shknecave te mjekseise. Pasurimi i listes me emrat e tyre i bene nder korpusit llapjan te shkences. Intervenimi me 17.12.2008


mendoj se duhet ndryshuar emri i artikullit nga : "... e Podujevës" në "... e Besianës" sepse komuna e podujevës tani njihet me emrin komuna e Besianës --Bindicapriqi 30 Janar 2008 11:47 (UTC)


  • Nuk është e saktë! Nuk ka pas ende ndonjë referendum popullor për ta ndryshuar zyrtarisht emrin. Me të vërtet që disa e quajn Besianë, por në qofte se je nga Podujeva duhet ta dish mirë se llapjanet ne perditshmeri i thojn: PODIEV e jo Besiane. Po ne ate dite qe do te ndryshoj emri zyrtarisht do te ndryshojn edhe ketu titujt, deri atehere, presim. Beli 30 Janar 2008 13:59 (UTC)



Ne listen e personaliteteve llapjane ka shume pasaktesi. Ata qe e bejen kete liste do te duhej te ishgim shume me koorekt. Mungojne shume figura te cilat kane bere epoke ne vitet e 90-ta. Keni kujdes ju lutem, se keshtu nuk i behet nder askujt. Me se paku kjo eshte nje e vertete hisrtorike.

Përshëndetje Lista e personaliteteve nga komuna e Podujevës, më vjen mirë që keni inicuar këtë faqe për të njoftuar të tjerët me personalitetet nga treva e Llapit. Me gjithë respektin, por kjo faqe nuk ka përfshirë edhe emra të merituar kontribuesish në fusha të ndryshme ndër të tjerë është i ndjeri, Prof. i Kimisë Osman Mekolli, i ndjeri Prof. i Nudos Kadrush Rama, Prof. i Rregullt i Grafikës Basri Mekolli (Fakulteti i Arteve UP)dhe shumë të tjerë. Shpresoj se do t'i përfshini edhe këto personalitete të rëndësishëm për Komunën e Besianës. Me respekt, Llapjani, 11.06.2013.

Jahja Fusha dhe tek simpatizueset e tij[Redakto nëpërmjet kodit]

Mos e teproni!!! Nuk mundeni ne cdo rresht ta futni emrin e Jahja Fusha dhe anetare te tjere te familjes Fusha. Dhe nje gje qe nuk ben eshte, qe ta radhitni gjithmone ne rendin e pare. Lejeni artikullin neutral, sepse kjo garanton me shume transparence. Beli 30 Janar 2008 14:12 (UTC)


I nderuar zoteri: shtepia niset prej themelit thote nje fjale e urte. Pra duke nderuar veprimtaret llapjan te gjysmes se shekullit te kaluar ne e nderojme historine tone kombetare.

PS

Kjo faqe duhet te jete sa me komplete dhe e bazuar ne fakte