Diskutim:Lista e shteteve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lista e shteteve. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Shiko dhe : Wikipedia:Projekti i shteteve


Emrat e shteteve te shenuara nuk jane korrekte. Lista eshte shkruar per te ju japur juve mundesin qe te redaktoni dhe per te patur nje sistem. Ndoshta ky nuk eshte i persosur por prap se prape lene mundesin e korigjimit me te lehte.


Emri i shtetit lidhet me nje flete, dhe tri skeda(figura), ndryshimi i tij shkaktone humbjen e lidhjes me tabelen dhe skedat per kete ju lutem shkruani ketu korigjimin ose korigjoni edhe emertimet e skedave.

--Dan 2005 Janar 26 03:59 (UTC) nuk ka nevojë më për këtë lajmërim.--Hipi Zhdripi 2005 Korrik 12 18:54 (UTC)

Tek lista e vjeter e shteteve vura Republika Ceke ne vend te Cekia. Me sa di une me kete emer njihet shteti cek edhe ne Shqiperi.Aty ka dhe me teper informacion se sa ne faqen Cekia.

Kujdes "shtete antare te OKB-se"[Redakto nëpërmjet kodit]

Ka edhe disa shtete qe nuk jane antare. Ne Wikipedia te gjuheve te huaja ka edhe Shtete te panjohura nga OKB-ja. Si dhe disa lloje tjera ku ta di une si p.sh.: Shtete ne kuptimin historik.

Taivani dhe Vatikani[Redakto nëpërmjet kodit]

  • Tajvani nuk gendet në listë
  • Vatikani është antëtar i plotë i OKB-së. Nëse dinë me të vërtet diçka më shumë shkuaje këtu argumentin.

Deri sa nuk e jep ndonjë argumen shënimi yt do të tërhiqet.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 23 04:10 (UTC)