Diskutim:Lufta e Peloponezit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lufta e Peloponezit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

PERPARIMI I DEMOKRACISE SE ATHINES NE KOHEN E PERIKlIUT Pas Themistokliut, ne krye te parise demokratike u vu Perikliu,nip i tij. Ai e forcoi shume Lidhjen e Delosit.Pasurite e saj u perqendruan ne qytetin e Athines,i cili u zgjerua dhe u zbukurua me ndertesa te shumta dhe vepra te shkelqyera arti . Gjate sundimit 30-vjecar te perikliut , demokracia athinase beri hapa para . ok ikni pirdhuni tani se mu ca trapi tu shkrujt se jam kurv