Diskutim:Magjia e zezë dhe magjia e bardhë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bardhi lëshon energji të tepërt në Armendin dhe Fatrionin:

Një ditë në klasë kishin edukatë fizike dhe nuk shkuam me Armendin aty kishte ardhë edhe Fatrioni ku kishin dëshirë me ju lëshu energji ju thashë "Nuk bënë shumë energji me ju lëshu se ju dhembë koka ose ndonjë pjesë e trupit" ata thanë nashtë. Unë u autohipnotizova dhe fillova t'ju lëshojë energji derisa ata deshtën, dhe dola nga autohipnoza. Në atë qast Armendi tha ja ka nisë me më dhimbtë koka, nuk shkoj as 1 minutë kur Fatrioni tha po më dhembë duartë edhe koka ju thasë vetë e keni kërku përballoni se thojshi lësho energji mos ta nin.

Bardhi dhe dhe magjia[redakto tekstin burimor]

Teksti i prezentuar si artikull:


Bardhi ne hipnoze kerkon qenin e vet të humbur :

Një ditë qeni im ishte zgjidhur dhe ishte shkuar në Gjimnazin "Eqrem Qabej" dhe aty një djalë e kishte marrë dhe e kishte dërguar në shtëpi. Kur u ktheva nga shkolla e pashë se qeni nuk ishte dhe e hipnotizova vetën e kërkova qenin e pashë në një shtëpi i lidhur. E ajo ditë shkoi se une mendova se ishte ne një vend tjetër. Tjetrën ditë kur u ktheva nga shkolla e thirra vllaun tim, e unë u hipnotizova dhe i qela sytë e thirra melaqen dhe i thashë ti me trego ku eshte qeni im dhe ti veq folë "Është malit ne këtë drejtim edhe 400m je larg" kështu deri në vendin ku ishte me ka tregu dhe e falenderojë shumë.

Bardhi rritë fuqinë e dorës përmes hipnozës:

Një natë une në hipnozë, Bujari me tha Bardh a po ki qefë me ta rrit  fuqinë e dorës, unë i thashë po, ai më sugjeroi "Dora jote e djathtë Bardh po të bëhet shume e fuqishme dhe kjo fuqi do të zgjas vetëm 10 minuta" unë isha në hipnozë të thellë dhe kur dola nga hipnoza, ajo fuqi mu aktivizu  dhe ja rrcova Bujarit dorën. Bujari më tregoi se ma kishte lanë në ndërdije këtë fuqi vetëm për 10 minuta, mbas 10 minutave mu hjek ajo fuqi.
Bardhi me Xh. duke biseduar thotë:

1) Bujari ka mbrojtjen me yll, jo veq prej 1 ylli po prej 5 yllava qe e mbrojnë kundër qdo të keqe
prej magjive, nemunave etj... dhe ka 2 simbole me energji mbrojtëse qe ja kamë bërë une dhe 
nuk ka me pasë frikë prej magjive apo prej qdo seni të keq.
2) Bardhi është mediumi 95% i saktë i cili qdo sen e shikon kthjellët, ndëqon zërat mirë dhe
nuk i ka idetë me dal përtej kësaj bote. Bardhit ju ka mundësuar edhe me ra në hipnozë si ti
mbyll sytë, dhe senet shumë mirë i manë mend ka mbrojtjen prej meje me yll edhe me reth se
i duhet në hipnozë kur hinë, ka edhe shumë sene të mira po nuk po du mi cekë.Bardhi lexon mendjen Bujarit:

Një ditë unë në hipnozë isha duke provuar aftësinë time kur në një moment Bujari më tha: Bardh degjoj mirë fjalt e mia "Kur të dalësh prej hipnoze ti ki me pasë aftësinë me jau lexu mendjen gjithkujna, veq kjo do të zgjasë 1 orë". Kemi ndenjur edhe pak në hipnozë dhe tani kam dalur.

Bujari: A mundesh me ditë qka po mendoj qitash.
Bardhi: Po.
Bujari: Qka po menoj pra.
Bardhi: Je tu menu per dashni edhe per me u takue me Salih Bashën.
Bujari: Shumë i saktë ke qenë. Mbas 1 ore nuk ki me mujt me ja lexu mendjen kërkujna.

Bardhi kryen detyrën e dhënë nga Bujari:

Unë në hipnozë të thellë nën komandën e Bujarit ai më sugjeroi "Kur të dalësh nga hipnoza mbas 1 min pa vetëdije do ta kapësh këtë gotë e ta gjosh poshtë në katin e parë" Kur dola nga hipnoza mbas 1 min e kapa gotën dhe e gjova poshtë, kur erdha Bujari më tha se të kam sugjeruar ta gjosh gotën mbas 1 min poshtë në katin e parë.

--Hipi Zhdripi 2006 Janar 23 00:48 (UTC)