Diskutim:Matjet elektrike

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Matjet elektrike. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

ka disa fjale qe nuk i kam hasur ne librat shqip. me duket se autori e ka fjalen per multimetrin kur flet per megometrin e dyta asht ofseti ecila me duket se eshte fjal angleze se ne shqip termi mund te jete kompensim

tjeter ceshtje eshte ndarja e rezistencave . autori duhet te japi disa referenca te kesaj ndarjeje per shkjak se une anjehere se kam shikuar kete ndarje.