Diskutim:Mbreti Arthur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Mbreti Arthur. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Historia e mbretit Artur

Historia e mbretit Artur filloi keshtu:


    Mbreteria e Kameleotit ishte ne gjendje te keqe

sepse mbreti i saj ishte ne gjendje te rende. Cdo gje ishte duke marre fund.Por Merlini magjistari i mbreterise duke marre parasysh djalin e mbretit Arturin e coi ate ne laburatorin e tij. Mbreti vdiq. Merlini morri shpaten e mbretit Eskaliburin dhe e nguli tek nje gure.

Disa vite me vone mbasi u rrit Arturi Merlini lajmeroi te gjithe njerezit e Kameleotit qe te hiqnin shpaten nga guri per tu bere mbret i Kameleotit.Te gjithe provuan forcat e tyre,por asnjeri nuk mundi.Ne kete pjese vjen Arturi.Te gjithe qeshnin me te.Por doli qe ai e nxori shpaten nga guri.

Ne fund Arturi u be mbret.Ai gjeti nje mbretereshe te bukur.Dhe te dy drejtuan Kameleotin. Qe tani quhet Angli.