Diskutim:Migjeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Migjeni. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Me vjen shumë keq që për Migjenin të përdoren ende kategorizime komuniste të lloit "letërsi demokratike e revolucionare". Po hap një diskutim të vockël për këtë togfjalësh para se ta ndryshoj.

Wikipedia është e korigjueshme nga të gjithë, ky është principi i kësaj enciklopedie. Besoj se nuk ka kritiaka nëse e korigjoni artikullin dhe i largoni disa terme të një periudhe kohore të kaluar. tung --bet_0 27 Shkurt 2007 17:36 (UTC)


Mire por me cfare do te shprehesh menyren etij protestuese dhe madje levizese te statuskuose dhe mbare shoqerore pervec se me fjalen revolucion.

Kurse per fjalen demokratike mendoj se mund te ishte me teper per kohen tone.--Papa-Zhuli 28 Janar 2009 21:36 (CET)

nje liber i ri nga Amanda Kedler:e verteta e jetes FAQJA E 1[Redakto nëpërmjet kodit]

nete vertet jeta eshte vetem nje frut nje "molle.pjesh o arr"si shembull.nese fruti rri shum gjat pa e ngren kushh ateher ajo do vyshket si njeriu.njeriu gjat gjith jetes esht i fuqishem por ne fund ka nevoj per perkujdesjen e dikujt.,nese askush nuk perkujdeset per te aterher ai eshte dhe i plakur po pa perkujdesje do vdes.Njeriu ne fillim eshte nje embrion qe gjendet ne trupin e nenes,ne mitren e saj.ateher embrioni do ndahet ne pjes dhe ngadal ngadal do formohet trupi.me vone do filloj dhe jeta.ateher do kalojm kohen femijrore,rinore dhe me pas edhe madhore.kur ti kalojm kto faza te jetes do plakemi,do harrohemi,ndoshta nje dit do te gjendemi dhe neper dome te pleqeve.,njeriu vdes me shum nga erzia.me perpara njerzit thuhet se kan jetua nga 900 vjet!sepse ateher nuk kan pasur askend tjeter perveq njeri tjetri.,ndersa ne ditet tona eshte shtuar popullata dhe rinia dhe gjeneratat e vjetra rrin me nje ane nuk kan me kend te rrin,dergohen neper dome te pleqeve ndonjeher edhe pa deshiren e tyre.prandaj ateher kta njerez vdesin nga jo kujdesi dhe vetmia.po te jetonim sui ne koherat e vjetra ateher dhe ne do te jetonim me shum vjet dhe do te kujdeseshim per njeri tjetrin.

Ndryshime te lidhjet e jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Tani sa ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Migjeni. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 10 shtator 2019 04:20 (CEST)