Diskutim:Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kroacia nuk leJon në kalim tranzit popullin shqiptarë pa viza - dhe tallet me me ne shqiptarët e diaspores qe jetojmë ne europë e kemi leje qendrimi te perhershme ne ato vende ku punojm e jetojmë- kroacia na bllokon me viza- ata na e kan bllokuar shtegun e levizjes së lirë- nuk na lejojn as tranzit kalimin ne drejtim te atdheut tonë shqiperisë dhe kosoves - a ësht ky veprim i kroatve antishqiptarizëm- nga ana e kroacisë siq po duket veprim i qellimshem antishqiptarë-

a duhen marrë masa ndaj kroacisë- dhe qfar masash - dhe a e ka populli shqiptarë kët mundsi- po mendoj dy shtetet shqiptare shqiperia dhe kosova -

që ta kushtzojnë kroacinë ta detyrojn te ndryshoj sjellje - ose liri kalimi -ose stop te gjitha kontratave te tregtisë e mallrave me kroacinë - sanksionime te mallrave e tregtive - apo qdo lloj marrveshje tjeter me koracinë derisa sa ajo sillet kshtu me ne - dhe ku jan shkaqet qe kroacia sillet keshtu me ne dhe pse- a mund te ja ndaloj dikush ket sjellje-a ka gisht europa ne ket lloj sjellje te kroacis ndaj shqiptarve apo rusi e serbia apo dikush tjeter -


ne duam kalim te lirë tranzit neper kroaci sepse andej e kemi rrugen e kalimit nga europa ne drejtim te atdheut tonë etnik - me viza dhe kso lloj bllokimesh ku vetem ne shqiptarve na bllokoi nga te gjith popujt tjer europian - me ket sjellje kroacia po tregohet qka tjeter per veq se antishqiptare ju lutem jepni komentet tuaja gjerë e gjat e mirë pasi te jeni menduar mirë dhe me analizë.

Pershendetje e kam nje vrejtje per qeverin tone: Jetoj ne France po me brengos fakti se per çfar arsye nuk i perkthejn "PATENTSHFERT" Ministria e Puneve te Mbendshme te Frances, te Serbis e te shteteve tjera per rreth nesh po ndersa te KS JO,(arsyetimi i tyre ishte qe akoma nuk ka shteti i Frances me Ministrin perkatse te Kosoves marveshje)... Kisha bo apel qe Qeveria jon te ndermar hapa konkret ne kete drejtim. Nese mund te me jepni nje sygjerim nga ana juaj Ju Falemnderit

Nuk mund të japim. Ne mund të ju shelojmë kroatëve por jo më shumë. Shpresojmë që Ministria e Punëve të Jashtëme na ndëgjonë e na mbyllë gojën e nuk kemi nevojë të ju shelojmë edhe këtyre.--Kurreshtja 10 Shtator 2010 13:39 (CEST)

Hou çiko
Kroate
Hou çiko
Luje belin
Bela po don

Start a discussion about Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës

Nis një diskutim