Diskutim:Nata (kthjellim)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Nata (kthjellim). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Nata[Redakto nëpërmjet kodit]

Nata është pjesa e errët e planetit Tokë.Kur Toka rrotullohet rreth boshtit të vet njëra pjesë është e ndriçuar,sepse rrezet e Diellit depërtojn në atë pjesë dhe ndriçohet.Ajo pjesë quhet:Ditë.Ndërsa pjesa që nuk depërtonjn rrezet e Diellit,dhe nuk është e ndriçuar quhet:Natë.

Shkruan Erisa Rexhepi nxënëse e klasës 3 pesë.