Diskutim:Nju Jork

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Nju Jork. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ridrejtimi Nju Jork mendojë se duhet të bëhet tek New York DC a qysh e ka emrin qyteti. Nërsa shteti duhet të mbetet kështu si është vetem New York. Me fjalën Nju Jork shqiptarët nuk e mendojn shtetin por qytetin--Hipi Zhdripi 11 Prill 2007 11:04 (UTC)

Shumë lidhje e shumë pak tekst[Redakto nëpërmjet kodit]

Artikulli ka shumë lidhje sa që është edhe i pa kuptueshëm--Hipi Zhdripi 11 Prill 2007 11:06 (UTC)