Diskutim:Othello

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Othello. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
   "OTELLO , ARAPI I VENEDIKUT"


Otello , nje tragjedi e Shekspirit , e cila i gozhdon lexuesit ne faqet e ketij libri.... Nje histori prekese qe te ben te qash... Otello , ai aventurieri , komandanti i zoti qe bjen gracke te zilicareve.... xhelozia ia ze syte dhe nuk e le te jetoje me dashurine e tij te vetme.... Kjo tragjedi perfundon me vdekjen e tij.... nga pendesa...