Diskutim:Pankreasi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Pankreasi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Nese je operuar nga kisti ne pankreas, 1 gote vere e kuqe a eshte e demshme ? (Mesazh nga i panjohur)

Këshillat duhen marë nga mjeku i familjes dhe më pas me udhëzim të këtij duhet shkuar ose jo tek mjeku specialist. Nuk është ky vendi për të marrë këshilla mjekësore. --Rinstinkt (diskutimet) 8 tetor 2012 19:29 (CEST)

Do të këshilloja që pjesa e shkruar mbi trajtimin e sëmundjeve të pankreasit të fshihej plotësisht. E para, për arsye etike. E dyta, duke lënë mënjan etikën, ato informacione janë rreth një mjeksie (të quajtur) tradicionale (apo mjekimet e gjyshes), që edhe pse shpesh herë jep rezultate ato nuk janë të përsëritshme dhe të verifikueshme. Për momentin unë po e lë siç është, sepse vet fshiva një paragraf të tërë, mbi insulinën, që nuk ishte mjaft i qartë. Mbase i rikthehen sërisht këtij artikulli! --Rinstinkt (diskutimet) 8 tetor 2012 19:29 (CEST)