Diskutim:Pekini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Pekini. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Zhvendosja[Redakto nëpërmjet kodit]

@1l2l3k, Nuk pajtohem me zhvendosjen Pekini(trajta e shquar) => Pekin (trajta e pashquar). Edhe kryeqytetet tjera si Berlini, Parisi, Londra etj janë në trajtën e shquar.--Udha (diskutimet) 15 shtator 2017 20:32 (CEST)

E ktheva mbrapsht, pashe qe konsensusi eshte qe te jene ne trajte te shquar. 1l2l3k (diskutimet) 15 shtator 2017 20:51 (CEST)