Diskutim:Portokalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Portokalli. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Si konsumohet portokalli ?[Redakto nëpërmjet kodit]

Portokalli mund te konsumohet ne shum lloje te ndryshme .

  • Portokallit mund ti qërosh lekuren siperdhe pastaj mund ta konsumosh .
  • Portokalli mund te konsumohet ne reçel pasi ajo ne reçel kaa nje shije fantastike .

-Përveç kësaj lulet e portokallit behen reçel .

  • Portokalli ka edhe nje shije tjetër speciale : Ajo eshte portokall me shege . Eshte super i shijshëm .
  • Por , portokalli mund te hahet ne kek .
  • Po ashtu edhe ne torte .
  • Portokalli eshte nje frut shum i shëndetshëm .


Referencat[Redakto nëpërmjet kodit]