Diskutim:Soni Malaj (Sonja)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Diskutim:Soni Malaj)
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Soni Malaj (Sonja). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Sony[Redakto nëpërmjet kodit]

Soni eshte sinonimi me i mire ne gjuhen shqipe per kompanine multinacionale Sony dhe Soni Malaj duhet emeruar me Soni Malaj dhe je sipas shijes se nje njeriu, ose edituesi ose administruesi per ate edhe e vendosa ne emrin e saj te plote sepse Soni eshte term shum me i njohur se sa personaliteti i kengetares Soni Malaj. Kete e them per hire se te vertetes dhe jo per hire te shijes sime personale sepse nuk kam gje kunder kesaj kengetareje as kunder teje. (Puntori 17 Maj 2007 21:54 (UTC))

Kengetarja nen kete emer eshte shume e njohur, te shqiptaret kuptohet, per Sony e kam be njehere keshtu, por dani e fishini, sipas mendimit tim, eshte mire keshtu te jene, dhe te behet nje shenim se si ka qene ne fillim. --Proud To Be Albanian diskuto°) 17 Maj 2007 22:03 (UTC)
Pse nuk e bëni kështu (Për artikullin Soni si Sony, pa shtesa):
Krijoni një faqe Soni, ku ka të shkruajtrura këto gjëra:
* Soni Malaj - Këngëtarja e njohur Shqipëtare...
* Sony Corporation - Kompania japoneze që interesohet për Media Entertainment [nuk di si ta përkthejë shqip] dhe elektronik...
Në pakë fjalë kthjellim, si ai që është këtu Eagleal Diskuto 17 Maj 2007 22:35 (UTC)
Ne te ndejne me mire keshtu, dhe te shtohet nje shenim lart te artikulli. Entertainment i bjene shqip argetimi, munden me pasur ndryshime, nuk eshte problem edhe entertainment me perdor, shume nga angleze po perdoren ne gjuhen shqipe, si psh. Weekend. --Proud To Be Albanian diskuto°) 17 Maj 2007 22:41 (UTC)
  • Emri i vertete eshte Sonja Malaj. [1] --A998800 14 gusht 2011 08:12 (CEST)

sonii[Redakto nëpërmjet kodit]

soni malaj eshte emartuar per nje body bilder Francez

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Soni Malaj. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Gjithashtu aty mund të gjeni informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 24 shtator 2019 13:37 (CEST)

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Soni Malaj. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja http://www.lyrics.al/spirit-voice/biografia.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 1 janar 2021 16:22 (CET)