Diskutim:Stack (struktura e të dhënave)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Stack (struktura e të dhënave). Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

pse eshte shkruar ne anglishgt kjo, edhe ne shqip themi nje stak me libra pse eshte shkruar "STACK".gjithashtu mund te shtohej se ne shumicen e procesoreve x86, HCS12 staku eshte nje regjister i dedikuar Ne shqip themi "stivë me libra" ose "deng me libra". Prandaj ne informatike ka vite qe perdoret termi perkthyer ne shqip :stivë=stack