Diskutim:Teatri në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Teatri në Shqipëri. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ne Tirane eshte ndermarrja e filmit (prone shteterore) Albafilm Studio, Teatri i Operes dhe Baletit, Ansambli i Kengeve dhe Valleve, Teatri Kombetar, Teatri Kombetar i femijeve, Orkestra Radio Televizionit dhe Orkestra e Akademise se Arteve. Ne _______ rrethe kemi Teater profesional dhe qe nga viti 1992 shume grupe apo individe private japin nje kontribut te rendesishem ne fushen e teatrit, piktures, muzikes, etj.