Diskutim:Trombociti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Trombociti. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Po mendojë do të ishte mirë që në enciklopedi të krijohet një urë lidhëse në mes të lexuesit që nuk ka njohuri dhe profesionistëve. Këtë po mendojë që ta bëjmë (natyrisht sa kemi mudësi) duke futur në hyrje të artikullit rradhët me spjegime sa më të thjeshta dhe pa terme profesionale, ndërsa më poshtë të futet një seksion ku bëhet përkufizimi profesional.--Hipi Zhdripi 26 Prill 2007 23:51 (UTC)

Ok skam gje kundert, por ku i gjete ato mesimet se, me ke kthy shume shume vitesh pas!!! -Driton2007 26 Prill 2007 23:54 (UTC).
nuk e di Dan per cka e ke fjalen konkret, por ky artikull me duket mua shum i mire i punuar. Disa sende nuk ben edhe shum thjesht te shkruhen. tung --bet_0 26 Prill 2007 23:58 (UTC)
Bet shume mire qe te takova ketu se me duhet me te angazhu me nje pune, por te lutna mos me permbledh lidhur me qe ketu po te shkruj, sepse spo di ku ti gjej rubrukat per propozimet (po i harroj, se kry eshte kjo:-)" Rastesisht me ra ne sy te franqezt dhe te anglezt i kishin bere shume mire disa butona ku munden te krijohen kategorit drejt per drejti aty ku shkruan artikullin e ri, e shume disa gjerash te tjerash sic jane dhe kryereshti ect ect. nese nuk priton hedhi nje sy WP angleze dhe franqeze dhe a do mundim dhe ne te krijonim asosh butona!-Driton2007 27 Prill 2007 00:05 (UTC).
E di per cka e ke fjalen. I shoh nje dit tjeter, sa per ate me kategori e ke opcionin posht kutis edituese per ta shtuar vetem e markon emrin e kategoris dhe e shtyp posht kesaj kutise edituese. per at tjetren e shoh ni rend tjeter. tung --bet_0 27 Prill 2007 00:12 (UTC)
Duke marrë parasyshë paraqitjet me shpjegime të shkurta të makinave gjurmuese (robotëve) Beti, ka të drejtë. Tani pasi që i kemi dy argumete po më duket se duhet të gjejmë një form sa më të përshtatshme edhe për aspektin e makinave gjurmuese edhe për lexuesit që nuk janë (si po thojnë tani) të familjarizuar me temën. Unë për veten time nuk kamë njohuri p.sh.: nga mjekësia dhe nisja e leximit të artikullit me terme të pa njohura (të pa krahasushëm me përditshmërin) nuk më tërheqë (se më bie të lexojë pa kuptuar ose duke lëvizë nga fleta në fletë). Edhe nëse kamë dëshirë së pari më duhet një fije për të vazhduar leximim me "gjuhën e artikullit". Po e themë këtë pasi që mendojë krijimin e artikujve për një segment sa më të gjërë të shoqëris dhe jo vetë atë të profesionit.--Hipi Zhdripi 27 Prill 2007 16:52 (UTC)

Vazhdojmë në lidhje me Hyrjen dhe përmbajtjen e artikujve në Wikipedia këtu se ndryshe shkonë diskutimi kot, pa përfundim.--Hipi Zhdripi 27 Prill 2007 17:39 (UTC)