Diskutim:Vlerat kulturore

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Vlerat kulturore. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Vlerat dhe llojet e tyre. Ka shume lloje te vlerave por me se shumti ndahen ne :A) vlera materale dhe B)vlerat shpirterore.Te dy keto lloje vlerash permbushen ne menyre reciproke dhe nje ndarje e plote nuk mund te behet seps gati gjithmone vlerat shpirterire ne forma te ndryshme materializohen. Dashurine per dike shpeshe here e shprehim me nje dhurate pra me nje send materialose solidaritet me dike po ashtu po ashtu strehim ushqim etj. -Vlerat qe kane mbetur nga e kaluara jane edhe te natyres shpirterore por edhe te asaj materiale. -Dinjiteti,mikprtja,besnikeria jane vlera morale te krijuara nga epoka e meparshme.