Dita e gënjeshtrave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Dita e mahisë)
Shko te: navigacion, kërko

Dita e gënjeshtrave është dita e parë muajit Prill ku falen gënjeshtrat që i bëjmë në këtë ditë. Ne të gjithë kemi dëshirë të relaksohemi pak duke u tallur me të tjerët dhe duke e ngritur humorin tonë dhe të shpresohet që të gjithë do të relaksohen mirë në këtë ditë.

Eksistenca e Ditës së gënjeshtrave në Gjermani tregohet që nga shekulli i XVII-të.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: April Fools' Day – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale