Divizioni IX i APJ-së

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Divizionit IX i Armatës Popullore jugosllave i njohur për masakrën mbi eshalonin e parë që përbëhej nga 3.700 shqiptarë, që ishin nis më 24 mars 1945 dhe që pas 5-6 ditësh kishin arriti në Tivar.[1]Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kolonat e vdekjes përfunduan në Tivar - Sheradin Berisha"Zëri i ditës", e shtunë-e diel, 2-3 prill 2005, f. 20)