Dobreşti (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobreşti
Komunë
Vendndodhja
Dobreşti is located in Rumania
Dobreşti
Dobreşti

Koordinatat: 46°51′V 22°18′L / 46.850°V 22.300°L / 46.850; 22.300

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 134.39 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417240
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Cornişeşti, Crînceşti, Dobreşti, Hidişel, Luncasprie, Răcaş, Topa de Jos, Topa de Sus
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Dobreşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 134.39 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Cornişeşti, Crînceşti, Dobreşti, Hidişel, Luncasprie, Răcaş, Topa de Jos, Topa de Sus.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)