Domžale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Domžale (gjermanisht: Domschale) është një vendbanim, qendër komune, dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Sllovenisë Qendrore .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]