Donovan, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Donovan, Illinois
fshat
Vendndodhja
Donovan, Illinois is located in SHBA
Donovan, Illinois
Donovan, Illinois

Koordinatat: 40°53′0″V 87°36′58″P / 40.88333°V 87.61611°P / 40.88333; -87.61611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 351 banorë (2000)
Dendësia 435.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60931
Prefiksi 815
Koordinatat 40° 53′ 0″ Veri

87° 36′ 58″ Perëndim

Donovan, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Donovan, Illinois jetojnë 351 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 435.5 banor/km2 (1128.6 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.31 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 205 m (673 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Donovan, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale