Dover, Oklahoma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dover, Oklahoma
Anglisht : Dover, Oklahoma
qytet
Vendndodhja
Dover, Oklahoma is located in SHBA
Dover, Oklahoma
Dover, Oklahoma

Koordinatat: 35°58′54″V 97°54′40″P / 35.98167°V 97.91111°P / 35.98167; -97.91111

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Oklahoma
Qarku Kingfisher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.8 km2
 •  tokësore 0.8 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 367 banorë (2000)
Dendësia 458.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 73734
Prefiksi 405
Koordinatat 35° 58′ 54″ Veri

97° 54′ 40″ Perëndim

Dover, Oklahoma (Dover, Oklahoma) është një qytet në qarkun Kingfishershtetit federal Oklahoma, SHBA. Në Dover, Oklahoma jetojnë 367 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 458.5 banor/km2 (1187.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.8 km2 (0.3 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 315 m (1033 ft).

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Dover, Oklahoma – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale