Drăgăneşti (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Drăgăneşti
Komunë
Vendndodhja
Drăgăneşti (Rumania)
Drăgăneşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 36.67 [1] km2
Kodi Postal 417250
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Belejeni, Drăgăneşti, Grădinari, Livada Beiuşului, Mizieş, Păntăşeşti, Sebiş, Talpe, Ţigăneşti de Beiuş
Demografia
Popullsia 2937 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Drăgăneşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2937 banorësh dhe sipërfaqe 36.67 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Belejeni, Drăgăneşti, Grădinari, Livada Beiuşului, Mizieş, Păntăşeşti, Sebiş, Talpe, Ţigăneşti de Beiuş.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)