Drăgăneşti (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drăgăneşti
Komunë
Vendndodhja
Drăgăneşti is located in Rumania
Drăgăneşti
Drăgăneşti

Koordinatat: 46°37′V 22°23′L / 46.617°V 22.383°L / 46.617; 22.383

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.67 [1] km2
Popullsia 2937 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417250
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Belejeni, Drăgăneşti, Grădinari, Livada Beiuşului, Mizieş, Păntăşeşti, Sebiş, Talpe, Ţigăneşti de Beiuş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Drăgăneşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2937 banorësh dhe sipërfaqe 36.67 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Belejeni, Drăgăneşti, Grădinari, Livada Beiuşului, Mizieş, Păntăşeşti, Sebiş, Talpe, Ţigăneşti de Beiuş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)