Dravogradi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dravograd2001c.jpg

Dravograd (gjermanisht: Unterdrauburg) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në Rajonin e Korushkës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]