Dravogradi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dravograd2001c.jpg

Dravograd (gjermanisht: [Unterdrauburg] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në Rajonin e Korushkës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]