Drenovë Fushë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drenova Fushë
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Fierit
Rrethi: Rrethi i Mallakastrës
Komuna: Komuna Qendër (Mallakastër)
Targat e automjeteve: MK
Përdorimi i stampës

Drenova Fushë është një fshatkomunën Qendër (Mallakastër)rrethin e MallakastrësShqipërisë>.ndodhet 2.7 km larg qytetit te ballshit edhe 1 km nga komuna qender ,ne drenov fush ndodhet shkolla 4 vjecare Beqo Cahushaj,qe ndodhet ne qender te fshatit,ky aty pran ndodhet edhe farmacia e fshatit 30 m.fshatrat perreth drenoves fush jan lapuleci dukas belishov, si dhe drenova lart ose si e quajn ndryshe fshataret e drenoves fush (fshat)

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]