Dukuria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dukuria (greq. "φαινόμενο", fenomeno - duket, shfaqet, shihet) është një ngjarje e vëzhgueshme me anë të shqisave, kryesisht diçka e veçantë dhe e rrallë.

Histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përkufizimi filozofik[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kuptimi i përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]