Dulica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dulica
Fshat
Vendndodhja
Dulica is located in Maqedonia e Veriut
Dulica
Dulica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Kamenicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 517 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2304
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 58′ 47″ Veri

22° 34′ 13″ Lindje

Popullsia 305 banorë (2002)