Jump to content

Dymbëdhjetë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dymbëdhjetë (12) Numri që vjen menjëherë pas njëmbëdhjetës dhe që shënon një sasi të barabartë me njëmbëdhjetë edhe një.

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Fjalor i gjuhës së sotme shqipe.