Jump to content

El privilegio de amar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga E drejta per te dashuruar)

El Privilegio De Amar (sq. E drejta për te dashuruar) është një telenovelë meksikane e vitit 1998. Është një version i ri i telenovelës nga Venezuela, Cristal e vitit (1985-1986) me Adela Noriega, ku fitoi dhe çmimin Aktorja më e mirë e re për novela.

Kënga është El Privilegio de Amar dhe këndohet nga Lucero dhe burri i saj Manuel Mijares.

Luciana Duval është pronarja e shtëpisë të modës, e cila vendos të gjej vajzën e saj, pasi e ka braktisur për shumë vite. Në të njëjtën kohë, Cristina, vajza e saj, lë jetimoren pasi rritet, dhe merr një apartament me dy vajza për ëndrrën për tu bëre modele. Luciana e merr në punë atë, pa e ditur që është e bija, por kur zbulon se ajo me Víctor Manuel, janë të dashuruar, e lufton atë. Në këtë mënyrë Víctor Manuel martohet me të dashurën e tij të vjetër Tamara, që thotë se është shtatzën. Cristina braktiset nga Víctor Manuel dhe përzehet nga Luciana, dhe zbulon se edhe ajo është shtatzënë. Më vonë ajo zë një punë tjetër, por Luciana i thotë pronares të saj ta përziej, dhe e bën. Ajo zbuloj se ishte pregnant also.

Në fund Luciana shpëton Cristinën nga Tamara dhe Cristina e falforgives Lucianën për çdo gjë që ka bëre për të.