E pakapshme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Out of Touch është një film shqiptar i regjisorit Andi Delina. Ngjarjet e këtij filmi zhvillohen në Tirana një vitin 2011, një vit e gjysëm pas zgjedhjeve te verës 2009. Historia ve në qendër jetë e Gramozit i cili ngatërrohet me korrupsion dhe intriga ndërsa qeveria kërcënon kontratën e ndërtimit prej 20 milion eurosh, të një biznesmeni lokal. Ndërkohë që Gramozi lufton për të rregulluar kontratën, filmi na prezanton me gruan e tij, të bijën, mistresen e tij, të dashurin e mistreses së tij, njeriun që e ndihmoi të hipte në pushtet dhe njerëzit që duan ta shkatërrojnë. Në anën tjetër e ngjarjeve qëndron Edmondi, që dëshiron të bëhet politikan. [1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Andi Delina
  • Drejtor fotografie : Royald Elezaj
  • Prodhuar nga : RANDY VANDEGRIFT, ENKEL DEMI, ALDO SHLLAKU

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Nga Botimi Albanian Film Center Qendra Kombëtare e Filmit (2006-2010)