Edwards, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edwards, New York
qytet
Vendndodhja
Edwards, New York is located in SHBA
Edwards, New York
Edwards, New York

Koordinatat: 44°19′12″V 75°14′58″P / 44.32000°V 75.24944°P / 44.32000; -75.24944

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku St. Lawrence
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1156 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 44° 19′ 12″ Veri

75° 14′ 58″ Perëndim

Edwards, New York është një qytet në qarkun St. Lawrenceshtetit federal New York, SHBA. Në Edwards, New York jetojnë 1156 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (51.3 sq mi) .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "American FactFinder". United States Census Bureau. Marrë më 2011-05-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Edwards, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale