Eibar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eibar
Qytet
Flamuri_figura
Vendndodhja
Eibar is located in Spanjë
Eibar
Eibar

Koordinatat: 43°11′V 2°28′P / 43.183°V 2.467°P / 43.183; -2.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Debabarrena
Kryetari i Bashkisë Miguel de los Toyos (PSE-EE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.78 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.eibar.eus


Eibar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debabarrena, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Eibar ka 27,439 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]