Ekipi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Grup punonjësish qe shkojnë diku për të kryer një detyrë a një punë të përbashkët brenda një kohe të caktuar

Grup lojtarësh që merren me një lloj sporti dhe zhvillojnë ndeshje a gara sportive (në një kampionat etj.).