El Gastor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Gastor
Komunë
noform
El Gastor from Algarín mountain
Vendndodhja
El Gastor is located in Spanjë
El Gastor
El Gastor

Koordinatat: 36°51′V 5°19′P / 36.850°V 5.317°P / 36.850; -5.317

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë José Luis Menacho
Partia PA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28 km2
Lartësia 520 m (m.n.d.)
Popullsia 1900 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11687
Faqja Zyrtare elgastor.es


El Gastor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Komunitetin Andalusia. El Gastor ka 1900 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]