El Puerto de Santa María

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Puerto de Santa María
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de El Puerto de Santa María (Cádiz).svg
Vendndodhja
El Puerto de Santa María is located in Spanjë
El Puerto de Santa María
El Puerto de Santa María

Koordinatat: 36°36′V 6°13′P / 36.600°V 6.217°P / 36.600; -6.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bay of Cádiz
Kryetari i Bashkisë Alfonso Candón (PP)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 159.34 km2
Lartësia 0 m (m.n.d.)
Popullsia 87696INE banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Portuenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11500
Prefiksi 34956
Faqja Zyrtare www.elpuertosm.es


El Puerto de Santa María është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bay of Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. El Puerto de Santa María ka 87696INE banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 159.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]